اقدامات قبل از لیزر

لیزر موهای زائد به دلیل تأثیر گذاری بیشتری که نسبت به سایر موارد حذف موهای زائد دارد، نیاز به مراقبت بیشتری دارد.این مراقبت ها به دو دسته قبل از لیزر و بعد از لیزر تقسیم می شوند. در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با اقدامات قبل از لیزر موهای زائد آشنا کنیم.قطعا با رعایت این موارد تجربه بهتری از لیزر موهای زائد بدن خود دارید.بایدها و نبایدهایی که باید در جهت رعایت آن ها قدم بردارید عبارتند از:

1- اجتناب از برنزه کردن.

عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت هست که اشعه لیزر، رنگدانه تیره موهای شما را مورد اصابت قرار می دهد، اگر شما پوست خود را برنز یا تیره کنید در روند تشخیص مو از پوست اختلال ایجاد شده و پوست شما قطعا می سوزد، پس لطفا از برنزه کردن پوست خود حداقل 6 هقته قبل از جلسه لیزر خود جدا بپرهیزید.

2- فقط و فقط شیو کنید ، آن هم روز قبل از جلسه لیزر درمانی.

شب قبل از جلسه لیزر، موهای زائد آن قسمت از بدن خود را که قرار است لیزر کنید شیو نمائید.اگر مویی در آن قسمت باشد باعث می شود که انرژی لیزر را قبل از این که به ریشه مو برسد جذب کند و نتیجه ضعیف می شود.در صورتی که صبح همان روز نیز شیو کنید، حساسیت پوست شما بالا رفته و آسیب جدی خواهید دید و خوب است بدانید که در تمام طول مدت لیزر درمانی از وکس یا اپیلاسیون استفاده نکنید، چرا که ریشه موهای زائد باید دارای فولیکول باشد تا بتوان پروسه لیزر را روی آن انجام داد.وکس و اپیلاسیون مو را از ریشه درمی آورد، درنتیجه ریشه ای نمی ماند تا اشعه لیزر آن را ضعیف کند و از بین ببرد.

3- در خصوص نوع پوست و موهای زائد خود با پزشک مشاوره کنید.

همانطور که نوع پوست و موی هر انسانی با دیگری متفاوت است جوابدهی لیزر موهای زائد بر افراد مختلف نیز متفاوت است.بنابراین قبل از شروع لیزر موهای زائد خود حتما با پزشک مشورت نمائید.چرا که رنگ پوست و نوع موی شما بر بازدهی شما از لیزرموهای زائد مؤثر است و با مشورت با پزشک می توانید بهترین درمان را به وسیله لیزر موهای زائد داشته باشید.

با پزشکت قبل از شروع لیزر، مشورت کن

4- پوست خود را کاملا تمیز نمائید.

جالب است بدانید که اگر از کرم یا مواد آرایشی بر روی پوست خود استفاده کرده باشید، هنگام لیزر کردن موهای زائد، پوستتان خواهد سوخت و آسیب می بیند.پس قبل از رفتن به جلسه لیزر درمانی، پوست خود را از هرگونه کرم، لوازم آرایشی، دئودورانت پاکیزه نمائید.نکته دیگری که واجب است رعایت کنید پرهیز از حمام داغ  است و این مورد نیز برای پوست شما صدمات جدی دربر خواهد داشت.

شستن و تمیز کردن پوست قبل از لیزر یادت نره

5- بهتر است قبل از لیزر، از لایه برداری ملایم استفاده کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از لیزر ، با یک لایه برداری ملایم پوست خود را روشن ترکنید. به این دلیل که تشخیص فولیکول مو برای اشعه لیزر راحت تر می شود.پوست مرده یا خشک مستعد التهاب و قرمز شدن می باشد و لایه برداری از ملتهب شدن پوستتان جلوگیری می کند.

6- پزشک خود را از شرایط خاص درمانی خود آگاه نمائید.

چنانچه از داروی خاصی استفاده می کنید و یا تحت آفتاب درمانی هستید حتما و حتما پزشک خود را از این موضوع مطلع نمائید.چرا که اثرات سوء و آسیب هایی را برای پوست شما به همراه دارد و یا اینکه درد غیر قابل تحملی را تجربه خواهید کرد. پس بهتر است قبل از شروع جلسات لیزر، پزشک خود را مطلع نمائید. به طور مثال استفاده از داروهای خوراکی و موضعی ایزوترتینوئین ممنوع است و باید حداقل 6 ماه فاصله را بین  مصرف این دارو و جلسات لیزر رعایت کنید.

یادآوری می کنیم، در صورت رعایت کردن باید و نباید های گفته شده به خود و پزشکتان کمک نموده اید تا از جلسات لیزر موهای زائد خود بهترین بازدهی را بگیرید و هیچ موردی شما را آزرده خاطر نسازد. دوست عزیز لیزر در دوران بارداری و عادت ماهانه ممنوع می باشد .درصورت داشتن هرگونه سوالی با ما تمااس بگیرید و از مشاوره های رایگان ما نهایت استفاده را ببری. ما همیشه همراهتان خواهیم بود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *