ماسک صورت چیست؟


گاهی برای شادابی پوستمان از گذاشتن مواد خمیری یا انواع میوه ها استفاده می کنیم، مواد خمیری شکلی که از ترکیبات مختلف به دست می آوریم نوعی ماسک به حساب می آیند.حلقه های خیار ولیمو نیز نوعی ماسک هستند.این مواد وقتی روی پوست قرار می گیرند پس از گذشت چند دقیقه چربی ها و آلودگی های روی پوست را تا حدودی از سطح پوست جدا می کنند.به همین خاطر است که پس از شستن پوست صورتمان احساس آرامش و تنفس داریم و از اینکه پوستمان انقدر نرم و لطیف شده احساس رضایت می کنیم، معمولا بین 15 تا 30 دقیقه زمان برای استفاده از این ماسک ها کافی است مگر اینکه دستورالعمل خاصی داشته باشند.

تقسیم بندی ماسک ها از حیث ساختار:

1- ماسک های کلاسیک

2- ماسک های غیرکلاسیک

ماسک های کلاسیک، ماسک های غیر خانگی هستند.

ماسک های غیرکلاسیک همان ماسک هایی هستند که در خانه تهیه می شوند.

ماسک های کلاسیک چهار دسته دارند:

1-ماسک های مومی

2-ماسک های وانیل رابر

3-ماسک های هیدروکلوئیدی

4- ماسک های خاک رس

ماسک های مومی:اثر سفت کنندگی کمی دارند، اگر در ترکیبات این ماسک ها پارافین باشد، اثر پاک کنندگی نیز دارند.می توانید با استفاده از گاز استریل بین 20 تا 30 دقیقه ماسک را روی پوست خود قرار داده و بعد آن رابرداریدبرای ساخت ماسک های مومی، از موم عسل یا موم های مصنوعی استفاده می شود.اگر پوست خشکی دارید، این ماسک به شما جواب خوبی می دهد.

ماسک های ونیل رابر: ماسک هایی هستند که بعد از خشک شدن حالت لاستیکی به خود می گیرند. هنگام برداشتن ماسک از روی پوست عمل لایه برداری نیز انجام می دهد.این نوع ماسک با کک و مک ها می جنگد.بعد از ماسک حتما از مرطوب کننده استفاده کنید.

ماسک های هیدروکلوئیدی:این نوع ماسک برای پوست های بالای 30 سال و شل شده کاربرد دارد و دارای خاصیت سفت کنندگی می باشند.از صمغ ها تشکیل می شوند و در فرمولاسیون آن ها از مواد مرطوب کننده استفاده می شود.

ماسک های خاک رس: از خاک رس تشکیل  می شوند و بین 15 تا 30 دقیقه روی پوست می مانند. می توان به آن ها مواد سفید کننده و نرم کننده اضافه کرد.با شستشو، ماسک خاک رس را از روی پوست خود بردارید.ماسک های خاک رس چربی پوست را می گیرند.(قابل توجه کسانی که پوست چرب دارند)

تقسیم بندی ماسک ها از حیث میزان مصرف:

1- ماسک های معمولی که به صورت روزانه استفاده نمی شوند مثل ماسک های لایه بردار.

2- ماسک های روزانه مثل ماسک های ویتامینه که روزانه از آن ها استفاده می شود.

تقسیم بندی ماسک ها از حیث تاثیرگذاری:

1- ماسک های پاک کننده پوست

2- ماسک ها مرطوب کننده یا آبرسان

3- ماسک ها ضد جوش و درمان گر آکنه

4- ماسک های نشاط آور و سرحال کننده پوست

دسته‌بندی نشده

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *