اصلاح موهای زائد بعد از لیزر

لیزرموهای زائد

اصلاح موهای زائد بعد از لیزر

یکی از مشکلات رایج در طول دوره لیزر مو های زائد ، کنار آمدن با رویش مجدد موهای لیزر شده است.حتماً می دانید که با یک یا دو جلسه لیزر کردن، موهای زائد بدن از بین نخواهند رفت. یک دوره کامل لیزر بین 6 تا 8 جلسه طول خواهد کشید. بین هر جلسه به طور معمول 4 الی 6 هفته فاصله خواهد افتاد. بدون شک در این بازه زمانی شاهد رشد دوباره موهای زائد خواهیم بود. قبل از این که برای اصلاح آن ها اقدام کنید توجه داشته باشید که همه روش های اصلاح در طول دوره لیزر مناسب نیستند. در ادامه به تحلیل این روش ها و مناسب یا نامناسب این روش ها خواهیم پرداخت.

اصلاح موهای زائد قبل از لیزر

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید قبل از جلسه لیزر انجام دهید و متخصصان آن را به شما گوشزد می کنند، اصلاح مو قبل از جلسه لیزر است. اکنون این سوال پیش می آید که از کدام روش های اصلاح می توان استفاده کرد؟ آیا همه روش ها مناسب خواهند بود ؟ به طور کلی می توان گفت شما در طول جلسات لیزر فقط مجاز به استفاده از تیغ و ژیلت برای تراشیدن مو هستید. ولی چرا فقط تیغ و ژیلت؟

دستگاه های لیزر در فرآیند لیزر موهای زائد می بایست توسط ساقه مو، ریشه و رنگدانه آن را تشخیص دهند. اما در روش هایی نظیر اپیلاسیون ، بند انداختن و یا الکترولیز، ساقه مو به طور کلی از ریشه مو جدا می شود. دستگاه های لیزر دیگر با ساقه مو روبرو نخواهند شد که بتوانند ریشه آن را تشخیص دهند. ولی در صورت استفاده از تیغ و تراشیدن موهای زائد ، بخشی از ساقه مو در پوست می ماند. در واقع فقط قسمت های بیرون از پوست ساقه از بین خواهند رفت.

در این صورت دستگاه دچار اشتباه نخواهد شد و قادر خواهد بود به راحتی به ریشه مو آسیب بزند. بهترین زمان اصلاح موهای زائد قبل از لیزر هنگامی که برای لیزر به مراکز لیزر مراجعه می کنید، موهای ناحیه ای که قصد لیزر کردن آن را دارید نباید بلند باشد چرا که امکان بروز سوختگی و عوارض پوستی در آن ناحیه وجود دارد.سوالی که پیش می آید این است که بهترین زمان برای اصلاح این مو ها چه موقعی است؟ آیا باید بلافاصله قبل از لیزر موهای زائد را شیو کرد؟

بهترین زمان برای تراشیدن موها

بهترین زمان برای تراشیدن موهای زائد قبل از جلسه لیزر، 13 الی 15 ساعت قبل از مراجعه است. چرا که در این مدت موها به میزان بسیار ناچیزی رشد خواهند کرد و تشخیص آن برای دستگاه لیزر آسان تر خواهد بود.در نظر داشته باشید علاوه بر قبل از جلسه اول لیزر ، شیو کردن مو های زائد در کل دوره لیزر مشکلی نخواهد داشت.

اصلاح موهای زائد بعد از لیزر

پس از مراجعه و انجام فرآیند لیزر ، ممکن است دچار عوارضی مانند درد و التهاب در ناحیه لیزر شده شوید. ولی نگران نباشید چرا که به مرور زمان این عوارض به خودی خود از بین خواهد رفت.اما نکته مهم این است که پس از گذشت زمان، دوباره شاهد رویش مجدد موهای زائد در محل لیزر شده خواهید بود.همان طور که اشاره کردیم، در کل دوره لیزر موهای زائد می توانید از تیغ و ژیلت برای شیو کردن موهای زائد خود استفاده کنید.

شاید تا به حال از اطرافیان شنیده باشید که استفاده از تیغ برای پوست در طول دوره لیزر خطرناک خواهد بود. دلیل منع کردن استفاده از تیغ ها در طول دوره لیزر این است که اگر پوست شما دچار عوارض لیزر شد و با درد و تورم روبرو شدید، استفاده از تیغ ممکن است التهاب و تورم پوست شما را بیشتر کرده و در کل باعث حساسیت بیشتر پوست شما شود.پس اگر دچار عوارض دستگاه لیزر شدید حتی المقدور صبر کنید تا این عوارض به طور کامل از بین بروند سپس اقدام به شیو کردن موهای زائد خود کنید. باز تاکید می کنیم ک هرگز از روش هایی مانند اپیلاسیون و بند انداختن استفاده نکنید چرا که در جلسات بعدی دستگاه لیزر توان تاثیرگذاری روی فولیکول مو را نخواهد داشت…

لیرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *